Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо облачно  и постудено


Врменска прогноза, време, облаци, облачно, сончево, пролет

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со повремен снег кој и можен и во пониските места. Ќе дува умерен, повремено и силен северозападен ветери студено со повремен снег на повисоките места и планините, а услови за слаб снег ќе има и во некои пониски места.


Минимална температура ќе изнесува од 6°C до 2°C, а максимална температура од 1°С до 6°C.

XS
SM
MD
LG