Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно и студено


Врменска прогноза, време, облаци, облачно, сончево, пролет

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со повремен снег на повисоките места и на планините, а услови за слаб снег ќе има и во некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено силен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 7 до 3 степени, а дневната од минус 3 до 9 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и студено со утринска температура до минус 1 степен, а дневна температура до 5 степени. рп/

XS
SM
MD
LG