Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно и постудено време со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен, а вдолж Повардарието повремено силен северен ветер. Во северните делови на повисоките места и на планините ќе има услови за повремен снег. Утринската температура ќе биде од минус три до пет, а дневната од два до 11 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу два, а дневната ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG