Достапни линкови

Се урна ирански воен авион


Ирански воен авион

Двајца пилоти загинаа кога се урна ирански борбен авион во северозападниот дел на Иран, објави полу-официјалната новинска агенција ИЛНА. Државните медиуми соопштија дека воениот авион се урнал во планински дел во провинција Ардабил. На местото на несреќата е испратен спасувачки тим кој трага по преживеани.

Властите засега не соопштуваат други детали.

XS
SM
MD
LG