Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и постудено


Ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Во северните и североисточните делови на планините и на повисоките места ќе има услови за слаб снег. Ќе дува умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде од минус четири до четири, а дневнета од четири до 13 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу еден, а дневната ќе достигне до 11 степени.

XS
SM
MD
LG