Достапни линкови

Протест во Подгорица против Закон за религија


Протест во Подгорица против Закон за религија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

Стотина свештеници и верници на Српската православна црква протестираа во Подгорица против предлог законот за слобода на религијата. Парламентот на Црна Гора деновиве треба да го усвои законот, според кој, целиот имот на црквата кој бил државен до 1918-та, се враќа во државна сосптвеност.

XS
SM
MD
LG