Достапни линкови

Џонсон: згрешив дека е можно ресетирање на односите со Русија


Британскиот премиер Борис Џонсон, Талин, Естонија, 21.12.2019.

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека погрешил во врска со Русија и оти веќе не верува дека е можно ресетирање на односите со Москва поради многуте разлики што ги делат двете земји. „Сакаме да имаме подобри трговски односи, но тие се разочарувачки бидејќи имаме страшни проблеми“, рече тој, наведувајќи дека како и многу други луѓе во Западна Европа се надева дека сепак се можни добри односи со Русија.

XS
SM
MD
LG