Достапни линкови

Министерот за внaтрешни работи на РС удрил пратеник


Министерот за внaтрешни работи на РС удри пратеник

Министерот за внатрешни работи на Република Српска Драган Лукач го удрил на синоќешната седница на Собранието на Република Српска пратеникот на опозиската Партија на демократски прогрес Драшко Станивуковиќ. Претходно министерот рекол дека никој нема право во собранието да шета со знаменца на НАТО. Тој најпрвин му се заканил на Станивуковиќ по што му удрил шлаканица, раскрвувајќи му ја усната.

XS
SM
MD
LG