Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно со локален дожд


Ќе биде претежно облачно со локален дожд, а на повисоките места и на планините снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен северозападен ветер. Утринската температура ќе биде од минус два до седум, а дневната од еден до 11 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде окулу пет, а дневната ќе достигне до осум степени.

XS
SM
MD
LG