Достапни линкови

Времето облачно со повремен дожд


Времето претпладне ќе биде облачно, а во котлините со појава на магла. Преку денот променливо облачно со повремен слаб до умерен дожд претежно во западните делови.

Дневните температури ќе се движат од 8 до 15 степени.

XS
SM
MD
LG