Достапни линкови

Статуа на Путин „никна“ во Киргистан


Статуа на Путин „никна“ во Киргистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Нова статуа на рускиот претседател Владимир Путин е поставена пред скијачки центар во Киргистан, недалеку од главниот град Бишкек. Ја постави локален бизнисмен кој добил кредит од рускиот фонд за развој. Опозициони политичари го критикуваа ваквиот потег.

Категории

XS
SM
MD
LG