Достапни линкови

Обраќање на претседателот Пендаровски во Собранието


Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски денеска, како што е најавено,треба да има годишно обраќање пред пратениците во македонското Собрание. Веднаш потоа парламентот ќе одржи три седници, а закажана е и седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците.

XS
SM
MD
LG