Достапни линкови

Времето денеска: по котлините магла


По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо, облачно и постудено. Во останатите подрачја сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе биде од минус четири до пет, а дневната од пет до 16 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу нулата, а дневната ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG