Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Утринската температура ќе биде од минус четири до четири, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу нула, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG