Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Пообилни врнежи ќе има од ноќните часови. Утринската температура ќе биде од два до четири, а дневната од седум до 14 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу три, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG