Достапни линкови

Пожар на единствениот руски носач на авиони „Адмирал Кузњецов“


Избувна пожар на единствениот руски носач на авиони „Адмирал Кузњецов“, додека на бродот се вршеле поправки во бродоградилиштето во северозападниот регион Архангелск, јавија руските медиуми. Одговорните во бродоградилиштето велат дека пожарот започнал во товарниот дел од бродот.

Од бродот се спасени осум луѓе, од кои тројца се повредени, а едно лице се води за исчезнато.

XS
SM
MD
LG