Достапни линкови

Дислоцирање на мигрантите од Вучјак, кај Бихаќ


Дислоцирање на мигрантите од Вучјак, кај Бихаќ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Почна преместувањето на мигрантите и бегалците од прифатниот центар Вучјак кај Бихаќ во Босна и Херцеговина, по што кампот би требало во целост да биде затворен. Мигрантите и бегалците кои престојуваа во кампот Вучјак привремено ќе бидат преместени во центарот Ушивак додека не се адаптира касарната Блажуј кај Сараево, каде би требало сите да бидат преместени.

Категории

XS
SM
MD
LG