Достапни линкови

Почнува судењето за случајот „Рекет“


Обвинителката Вилма Русковска која го води случајот Рекет во кој осомничена е и специјалната обвинителка Катица Јанева

Судењето за случајот „Рекет“ започнува денеска. На обвинителна клупа во Кривичниот суд, треба да седнат Бојан Јовановски, Зоран Милевски-Кичеец и екс шефицата на СЈО, Катица Јанева, како обвинети во случајот „Рекет“. Обвинителството го слушна исказот само на Зоран Милески-Кичеец за тоа како се одвивала операцијата за бизнисменот Орце Камчев да не биде гонет од страна на СЈО за случајот „Империја“.

XS
SM
MD
LG