Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно


Ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Попладне облачноста ќе се зголемува и во текот на ноќта во западните делови ќе има врнежи од дожд. Утринската температура ќе биде од минс три до минус еден, а дневната од седум до 11 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу минус пет, а дневната ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG