Достапни линкови

Спасувачки операции по земјотресот во Албанија


Спасувачки операции по земјотресот во Албанија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Спасувачки тимови се обидуваат да пронајдат преживеани, заробени во урнати згради по силниот земјотрес што ја погоди Албанија, и во кој загинаа најмалку 14, а повредени се повеќе од 600 луѓе. Министерката за одбрана Олта Џачка рече дека работата за пребарување и спасување продолжува на сите локации каде се урнале згради. Посебно тешка е ситуацијата во Драч каде спасувачите со раце ги чистат урнатините во потрага по преживеани.

XS
SM
MD
LG