Достапни линкови

Крвави протести во Иран


Крвави протести во Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Во Техеран и во 100 други градови низ Иран, неколку дена се одржуваат протести против драстичното зголемување на цената на бензинот. Во насилствата, според владата, има најмалку 6 мртви, но се страхува дека нивниот број е многу поголем.

Категории

XS
SM
MD
LG