Достапни линкови

Силен земјотрес во Иран, имало загинати


Земјотрес со сила од 5,9 степени го погоди северозападниот дел на Иран при што загинаа најмалку три лица, јавуваат државните медиуми. Според првичните извештаи, најмалку 20 други биле повредени. Властите објавија дека изобилните дождови во областа ги попречуваат напорите за спасување. Американскиот геолошки прегледво врска со овој земјотрес издаде предупредување во кое се вели дека станува збор за катастрофа со многу жртви.

XS
SM
MD
LG