Достапни линкови

Ердоган во посета на Унгарија


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и унгарскиот премиер Виктор Орбан, архивска снимка

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе престојува во Унгарија. Тој, како што соопшти унгарското министерство за надворешни работи, ќе учествува на состанокот на унгарско-турскиот стратешки совет во Будимпешта. Инаку, деновиве Анкара соопшти дека реши да назначи пет нови почесни конзули во Унгарија.

XS
SM
MD
LG