Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно со повремен дожд


Ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе биде од шест до 12, а дневната од 12 до 22 степена. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде 10, а дневната ќе достигне до 18 степени.

XS
SM
MD
LG