Достапни линкови

Претседателот на европарламентот Сасоли со обраќање во Собранието


Средба на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и претседателот на Европскиот Парламент, Давид-Мариа Сасоли

Претседателот на Европскиот Парламент Давид Сасоли денеска ќе има обраќање во македонското Собрание. Претходно тој ќе има средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, како и состанок со

координатори на пратенички групи и претставници од други политички партии. Сасоли вчера во Скопје преку Твитер порача дека му е мило што во Северна Македонија не бил скршен европскиот дух. Тој ова го напиша по средбите со претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев.

XS
SM
MD
LG