Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево со мала облачност поголема на северозапад. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец југоисточен правец. Утринската температура ќе биде од пет до 12, а дневната од 14 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу девет, а дневната ќе достигне до 20 степени.

XS
SM
MD
LG