Достапни линкови

Времето денеска облачно и ветровито


Врменска прогноза, време, облаци, облачно, сончево, пролет

Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во западните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од пет до 12 степени, а максималната од 13 до 19 степени. Во Скопје слично време, со температура од 10 до 19 степени.

XS
SM
MD
LG