Достапни линкови

Земјотрес регистриран во Тетово и Гостивар


Земјотрес со епицентар на 45 киломтери западно од Скопје и интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е регистриран денеска во 12 часот и 16 минути, соопшти Сеизмолошката опсерваторија на Природно-математичкиот факултет. Земјотресот е почувствуван од населението во Тетово, Гостивар и околината, а неговата Рихтерова магнитуда изнесува 3.0.

XS
SM
MD
LG