Достапни линкови

Времето денеска облачно и ветровито


Времето денеска според Управата за хидрометеоролошки работи ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од десет до 16 степени. Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 14 степен.

XS
SM
MD
LG