Достапни линкови

Палмер во Приштина


Спрецијалниот пратеник на американскиот државен секретар за Западен Балкан Метју Палмер

Спрецијалниот пратеник на американскиот државен секретар за Западен Балкан Метју Палмер, денеска во Приштина, објави Амбасадата на САД во Косово, додавајќи дека „Палмер ќе се обрати на публика составена од студенти и претставници на граѓанското општество. По обраќањето, тој ќе одговара на прашања од таа публика. Американскиот дипломат ќе престојува во Косово по еднодневната официјална посета на Северна Македонија.

XS
SM
MD
LG