Достапни линкови

Генералниот секретар на ОН Гутереш во Истанбул


Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш, денеска во Истанбул ќе учествува на конференција за медијација. Истанбулските конференции за медијација ги здружуваат експертите и овозможуваат значајна платформа за размена на знаења и практики во медијацијата. Првата конференција беше организирана во 2012 година.

XS
SM
MD
LG