Достапни линкови

Седница на Советот за безбедност на ОН за Косово


Советот за безбедност на Обединетите нации

Советот за безбедност на Обединетите нации денеска ќе го разгледува тримесечниот извештај на генералниот секретар на ОН за работана на УНМИК од мај до септември годинава. На седницата Србија ќе ја претставува шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ кој, како што е соопштено во Белград, ќе ја изнесе оценката за актуелната ситуација на Косово и дејствувањето на УНМИК.

XS
SM
MD
LG