Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Ќе биде претежно облачно и постудено со локални врнежи од дожд, особено во југоисточните делови. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе биде од четири до 11, а дневната од 11 до 15 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу шест, а дневната ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG