Достапни линкови

Путин во Унгарија


Претседателот на Русија Владимир Путин и премиерот на Унгарија Виктор Орбан, Москва 18.09.2018.

Унгарија и Русија ќе потпишат неколку важни економски, социјални и безбедносни договори за време на денешната посета на рускиот претседател Владимир Путин на Будимпешта, соопшти унгарското Министерство за надворешни работи. Меѓу неколкуте заеднички проекти што руските и унгарските компании ќе можат да ги спроведат заедно на трети пазари е и оној во вредност од милијарда евра за испорака на 1.300 железнички вагони во Египет.

XS
SM
MD
LG