Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во текот на ноќта ќе има локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе биде нула до седум, а дневната од 16 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу четири, а дневната ќе достигне до 18 степени.

XS
SM
MD
LG