Достапни линкови

Палмер: Американска поддршка за македонските евроинтеграции


Палмер: Американска поддршка за македонските евроинтеграции
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Специјалниот претставник на американскиот државен секретар за Западен Балкан, Метју Палмер ја потврди американската поддршка за евроатланските перспективи на Северна Македонија. Димитров истакна дека земјава треба да го реши прашањето за Jавното обвинителство за да бидеме победници, а не жртви.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG