Достапни линкови

Во Собранието комисиска расправа за евроинтеграциите


Артан Груби

Претседателот на Комисијата за европски прашања на македонското Сибрание Артан Груби за денеска закажа тематска седница посветена на евроинтегративните процеси во нашата држава по Самитот на ЕУ во октомври 2019 година. На седницата се очекува обраќања да имаат заменикот на претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Поканети се сите пратеници во Собранието, претставници на дипломатскиот кор во земјата, како и претставници на владиниот и невладиниот сектор, академската заедница, медиумите и други.

XS
SM
MD
LG