Достапни линкови

Маж од Ваксинце криел 81 мигрант


Транзитниот центар за мигранти во Табановце.

Во помошен објект на жител од липковското село Ваксинце комановската полиција откри осумдесет и еден мигрант од земјите од Блиски Исток,соопшти утрово МВР.

Миграните биле пренесени во прифатен центар Табановце. По целосно расчистување на случајот против Н.А. ќе биде поднесена соодветна пријава

XS
SM
MD
LG