Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе биде од еден до седум, а дневната од 21 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу седеум, а дневната ќе достигне до 27 степени.

XS
SM
MD
LG