Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло со слаб ветер претежно од североисточен правец. Утринската температура ќе биде од два до 10, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу девет, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG