Достапни линкови

Времето денеска: сончево со слаб променлив ветер


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе биде од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу девет, а дневната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG