Достапни линкови

Американскиот министер за енергетика Пери поднесува оставка?


Министерот за енергетика на САД Рик Пери

Министерот за енергетика на САД Рик Пери го информирал претседателот Доналд Трамп дека имал намера наскоро да ја напушти функцијата, јавуваат новинските агенции, повикувајќи се на неименувани извори во американската администрација. Во последно време се доведува во прашање улогата на Пери во контактите на претседателот со Украина околу што сега се води истрага за импичмент на Трамп.

XS
SM
MD
LG