Достапни линкови

Наредниот самит на Г7 ќе биде одржан во голф клубот на Трамп


американскиот претседател Доналд Трамп во голф клубот во Мајами на Флорида

Наредниот самит на индустриски најразвиените земји на светот Г7, предвиден за 11 и 12 јуни идната година во САД, ќе биде одржан во голф клубот на американскиот претседател Доналд Трамп во Мајами на Флорида, објави денеска шефот на кабинетот на Трамп, Мик Малвени. Ова го покрена прашањето околу можниот судир на интереси. Претходно Трамп го фалеше неговото одморалиште, наведувајќи дека е блиску до аеродромот, дека има многу хотелски соби и оти нуди одвоени згради за секоја делегација.

XS
SM
MD
LG