Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи. Утринската температура ќе биде од 4 до 13, а дневната од 24 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 11, а дневната ќе достигне до 27 степени.

XS
SM
MD
LG