Достапни линкови

Премиерот Заев на работни средби во Виена


Премиерот Зоран Заев

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев, ќе учествува на работни средби и панел дискусија со претставници на австриски компании во организација на Мрежата за бизнис развој на Југоисточна Европа. Премиерот Заев ќе учествува на панел дискусија организирана од австрискиот институт „Карл-Ренер“ и фондацијата „Фридрих Еберт“ за ЕУ перспективите на Република Северна Македонија и домашните реформски процеси.

XS
SM
MD
LG