Достапни линкови

Сончев викенд со слабо ветре


Врменска прогноза, време, облаци, облачно, сончево, пролет

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната температура од 19 до 26 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност и слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 10 степени, а дневната до 25 степени.

XS
SM
MD
LG