Достапни линкови

Берлин 1989: Браќа против Ѕидот


Берлин 1989: Браќа против Ѕидот
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

Двајца браќа, откако повторно се обединија по долгогодишната разделба поради Берлинскиот ѕид, започнаа радикална акција. Вооружени со 12 празни пивски шишиња, канистер со керозин и видео камера од 8 милиметри. Нивната приказна сега е графички роман што се користи во германските училишта.

XS
SM
MD
LG