Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе биде од 4 до 13, а дневната од 18 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 7, а дневната ќе достигне до 25 степени.

XS
SM
MD
LG