Достапни линкови

Десет жртви во сообраќајна несреќа во Романија


Сообраќајната несреќа во Романија

Десет лица загинаа, а седум се повредени во југоисточниот дел на Романија кога се судрил камион со минибус. Романските власти соопштија дека четворица од повредените се во сериозна состојба. Романија има највисока стапка на сообраќајни несреќи во ЕУ.

XS
SM
MD
LG