Достапни линкови

Во Скопје меѓународна конференција за интеркултурализмот


Самуел Жбогар е еден од учесниците на настанот

Во просториите на Министерството за надворешни работи денеска ќе со одржи меѓународна конференција на тема: „Кон концептот за едно општество и интеркултурализам”.

На конференцијата ќе се обратат претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, националниот координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, министерот за надворешни работи Никола Димитров, шефот на Мисијата на ОБСЕ во Скопје, амбасадорот Клеменс Која, високиот комесар на ОБСЕ за национални малцинства, амбасадорот Ламберто Заниер и шефот на делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, Амбасадор Самуел Жбогар.

XS
SM
MD
LG